Czy da się schudnąć, grając w gry?

Wirtualna rozrywka opanowała już większość dziedzin życia. Dzięki grom online możemy poznać ciekawych ludzi, zawrzeć długotrwałe relacje, polepszyć zdolności motoryki małej, czy nauczyć się języków. Okazuje się jednak, że gry mogą również sprzyjać pięknej, szczupłej sylwetce. Od wielu lat rośnie bowiem popularność gier na konsole, które polegają właśnie na ruchu. W Japonii już w latach dziewięćdziesiątych popularne były salony gier, gdzie można było do białego rana tańczyć, czy grać w rozgrywki sportowe korzystając ze specjalnych maszyn do gry. Dzisiaj takie maszyny są na całym świecie i mieszczą się w szafce pod telewizorem. Jak schudnąć grając w gry? Jakie gry zapewnią ruch w domowym zaciszu?

Konsole do gry, które zapewnią ci dużo ruchu

Wszystko zaczyna się od zakupu odpowiedniego sprzętu. Producenci popularnych konsol do gry, jak Sony (PlayStation), Nintendo czy Microsoft (Xbox), pozwalają na zakup dodatkowych akcesoriów, które umożliwiają grę w produkcje, które wymagają naszego fizycznego zaangażowania. Odpowiednie podstawki z czujnikami ruchu i specjalnymi kontrolerami sprawiają, że konsola sczytuje nasze ruchy i tym samym, możemy tańczyć, rzucać młotem, czy poczuć się jak gwiazda NBA. Wystarczy zgodnie z instrukcją odpowiednio skalibrować sprzęt i zapewnić sobie super rozrywkę dla całej rodziny, na imprezę z przyjaciółmi lub substytut siłowni. Jest to więc świetna forma spędzania czasu w czterech ścianach, ale również alternatywa dla tych, którzy nie lubią dużych siłowni, czy ogólnie aktywności fizycznej.

Osiadły tryb życia, nie sprzyja szczupłej sylwetce

Statystyki są bezlitosne i coraz więcej wskazuje na to, że ruszamy się z roku na rok coraz mniej. Wynika to z tego, że większość prac przeniosła się do biura lub domu. Na pewno korzystnie nie wpływa na to fakt, że globalna pandemia koronawirusa zamknęła wszystkich w domach i stan ten utrzymuje się już bardzo długo. Coraz ciężej nam się ruszyć, czy znaleźć aktywność, która nas zainteresuje. Wiele osób też w obawie przed oceną nie wybiera się na siłownię. Miejsca te kojarzą nam się z pięknymi, sportowymi ciałami, a większość z nas nie może pochwalić się tego typu sylwetką, co w świecie nastawionym na ideały rodzi niepotrzebne kompleksy. Na szczęście nie musimy narażać się na nieprzyjemności. Ponieważ schudnąć możemy w domowym zaciszu i to nie tylko z pomocą diety, ale również ruchu. Co istotne taka forma jest świetna dla tych osób, które nie przepadają za sportami. Bowiem przede wszystkim chodzi o rozrywkę, a chudnięcie w tym przypadku to efekt uboczny. A bawić się można tak dobrze, jak w kasynach z najlepszymi bonusami.

Jakie gry sprzyjają chudnięciu?

Na jakie pozycje warto zwrócić uwagę, aby nie tylko świetnie się bawić, ale także zrzucić parę kilogramów? Cóż dużym hitem, który cieszy się popularnością wśród dorosłych, dzieci i młodzieży jest  Kinect Sports Rivals, gdzie możemy wcielić się w profesjonalnych sportowców i w ramach zdrowej rywalizacji spróbować się w wielu dyscyplinach. Dla tych, którzy sportu nie lubią nawet w formie elektronicznej, za to są prawdziwymi królami parkietu, polecamy Just Dance. Kilogramy spalimy w mig, nawet o tym nie myśląc, bo gorące dyskotekowe   przyjdzie nam tańczyć, nie dadzą nam chwili wytchnienia i zapewnią świetną rozrywkę. Dla posiadaczy PlayStation Move na pewno dobrą sportową pozycją będzie Sport Champions, które zamienią nasz dom w prawdziwy stadion podczas igrzysk olimpijskich. Jeżeli jednak wolicie pozostać w imprezowych klimatach, to czas włączyć DanceStar Party.

Zagrajmy w… Fitness!

Gry, które dosłownie polegają na Fitnessie? To możliwe. Zajęcia fitness często są dla nas wyzwaniem. Po pierwsze dlatego, że mogą się odbywać w niedogodnych dla nas godzinach, nie mamy czasu na dojazdy lub ze względów finansowych nie możemy sobie na nie pozwolić. Gry na szczęście są w dogodnych cenach. A producenci wirtualnej rozrywki wychodzą fit domatorom naprzeciw. Na rynku dostępne są bowiem gry, które dosłownie polegają na ćwiczeniach typu fitness, zumba, czy pilates. Pozycje takie jak Zumba Fitness Core, Move Fitness, czy Your Shape: Fitness Evolved 2012, to pozycje, które pozwolą ćwiczyć w domowym zaciszu, a jednocześnie zachować klimat dobrej zabawy. Co istotne bezwzględu na to czy wybierzemy typowe gry ruchowe, czy formę aktywności sportowej na konsole z pewnością pozwoli nam to na zrzucenie kilku, a nawet kilkunastu kilogramów. Wszystko to w domu, tam, gdzie czujemy się najlepiej i o dowolnej porze dnia. Dzięki czemu nie ograniczają nas czas, względy finansowe, czy osobiste powody związane z niechęcią do świątyń ruchu.

Nie tylko konsole

Gry, które pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów, możemy również zainstalować na naszych tabletach, czy smartfonach. Kupno konsoli może się wiązać z niepotrzebnym, sporym wydatkiem. Jeżeli jednak chodzi o smartfony, wszyscy je praktycznie posiadamy. Wystarczy wejść do sklepu z aplikacjami i pobrać takie gry, które dosłownie polegają na wykonywaniu różnych ćwiczeń. Autorzy tego typu aplikacji pozwalają na zbieranie punktów, które odblokowują specjalne treningi. Jednocześnie stale możemy regulować poziom trudności oraz nasze postępy. Wiele z tych gier pozwala również na kontrolowanie swojej diety, czy udziela rad, które pomogą zwłaszcza początkującym użytkownikom. Z takimi grami już nikt nie powie, że bezczynnie patrzymy się w telefon!

Poprzedni post Urządzamy sypialnię w stylu Hampton.
Następny post Czy każdy może nauczyć się kitesurfingu?