Najlepsze biomateriały dla Twojej firmy

Wnętrze domu stanowi o niepowtarzalności biomateriały atmosfery w domu panującej, oczywiście oprócz humoru i charakterów domowników. Są dwa podstawowe czynniki, bez których żadna aranżacja wnętrza nie da oczekiwanych efektów. Pierwszym jest człowiek. Między człowiekiem, który mieszka w danym domu, a wnętrzem tego domu musi występować harmonia. Mój dom jest moim domem i jeśli nie odzwierciedla tego aranżacja wnętrza, to każdy przychodzący do naszego domu odczuje nieokreślony dyskomfort. Drugim czynnikiem też jest człowiek. W drugie połowie dwudziestego wieku we Francji zbudowano od podstaw małe miasteczko w średniowiecznym stylu z murami obronnymi, basztami i wąskimi krętymi ulicami. Doskonały pomysł na atrakcję turystyczną. Efektem końcowym była kompletna klapa, absolutny brak zainteresowania turystów.  Bo z atmosferą miejsca, która przyciąga ludzi jest tak z angielskim trawnikiem. Na pytanie biomateriały pewnego Amerykanina co zrobić aby mieć tak wspaniały trawnik Anglik  odpowiedział, że należy co dwa tygodnie kosić go przez pięćset lat. Wniosek jest prosty. Wnętrze mojego domu ma odzwierciedlać mój charakter, moje poczucie humoru, moje zainteresowania i w ogóle to ja mam się w tym domu dobrze czuć.

 

Styl aranżacji wnętrza domu

 

Każdy człowiek ma tendencje do uogólnień i szufladkowania. W przypadku aranżacji wnętrza domu ta tendencja nazywana jest stylem. Poradnik chcące pomóc w aranżacji wnętrza domu oferują różne style, styl wiejski, styl amerykański, styl cyganerii i tak można by wymieniać bez końca. Podział na różne style nie jest taki bezsensowny, jakby się to na początku wydawało. Większość ludzi ma jakieś wyobrażenie o tym jak by chcieli ukształtować biomateriały wnętrze mojego domu, ale najczęściej są to mgliste wyobrażenia. Przeglądając w poradnikach aranżacji różne style nasze mgliste wyobrażenia o wnętrzu naszego domu możemy skonkretyzować. Oczywiście jet to tylko pomoc i nikt nas nie zmusza do kurczowego trzymania się danego stylów wnętrza. Należy pamiętać że tzw ideały są najczęściej lodowato zimne. Nie ma w nich życia.  Idealny porządek i brak odstępstw od założonego, a tak naprawdę narzuconego ideału zabija to, co najważniejsze życie. Odrobina bałaganu, czy też nieporządku jest świadectwem życia. Są takie idealnie zaaranżowane wnętrza, gdzie przy wejściu widać, nie chodzić, nie dotykać i w ogóle najlepiej nie oddychać. Są domy, w których wnętrza nie są do końca właściwie zaaranżowane, a ludzi to przyciąga. Nasz dom musi mieć nasz styl, jeden jedyny, niepowtarzalny.

 

Aranżacja wnętrza domu i poszczególnych pomieszczeń

 

Dom jako całość to jedno, a poszczególne pomieszczenia to drugie. Poszczególne pomieszczenia mogą różnić się stylem. Jest podobnie jak z kolorami. Potocznie mówi się, ze niektóre kolory się gryzą. Chodzi o to, aby aranżując wnętrza poszczególnych pomieszczeń nie uzyskać efekty gryzienia się. Każde pomieszczenie jest pięknie i efektownie biomateriałyzaaranżowane, a całość się gryzie. Jest to jedna z gorszych rzeczy, jaka przy aranżacji naszego domu może nas spotkać. Dlatego na nasze pomysły aranżacyjne warto spojrzeć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *