Jak wykorzystać drony w rolnictwie

Narty

Czasy, w których do drony w rolnictwie jazdy, czy też zjazdu na nartach wystarczyły nart chyba już bezpowrotnie minęły. Obecnie aby na nartach jeździć trzeba posiadać stosowny sprzęt. Minęły także czasy, których na nartach można było jeździć w najzwyklejszych butach. Buty połączone są z nartami wiązaniami narciarskimi. Dawniej wiązania narciarskie stanowiły integralną część nart i pasowały do dowolnych butów.

 

Buty i wiązania narciarskie

 

Jeśli ktoś kiedyś uczył się jazdy na nartach, to drony w rolnictwie wie, że przewrócenie się na nartach jest nieuniknione. Jeśli się przewrócimy na nartach, a wzajemne położenie ziemi, nogi i narty będzie niewłaściwe, to czeka nas szpital i gips, a dużej dozie szczęścia tylko szyny, oczywiście na nodze. O tym jakie będzie wzajemne położenie nogi, narty i ziemi decydują buty wiązania, przy czym wiązania są ważniejsze. Dobre wiązania nie są tanie i często drony w rolnictwie cena nart i butów jest niższa od ceny wiązań. Ale lepiej jest połamać narty niż połamać nogi. Wiązania mają dwa zadania do wypełniania. Jak jedziemy na nartach mają nam zapewnić dobre połączenie z nogą za pośrednictwem buta, a jak się przewracamy mają się od buta odłączyć czyli wypiąć nartę.  To, czy nie połamiemy nóg przy upadku zależy od prawidłowego wyregulowania wiązań. Należy pamiętać, że wiązania jak inne działające rzeczy się zużywają i okresowo należy poprawiać regulacją wiązań.  Buty narciarskie zapewniają właściwą sztywność stawu skokowego i jednocześnie zapewniają odpowiedni komfort stopie przy jeździe na nartach. Zapewnienie odpowiedniej sztywności stawu skokowego powoduje, że buty takie nie nadają się do chodzenia. Z tego względu drony w rolnictwie zakładanie butów narciarskich należy odłożyć na ostatni moment przed kolejka do wyciągu.

 

Plecak na buty

 

Gdy chodzimy w plecaku mamy buty narciarskie, a jak zjeżdżamy w plecaku mamy buty do chodzenia. Ponadto w plecaku możemy pomieścić różne drony w rolnictwie dodatkowe przedmioty potrzebne przy zjeżdżaniu na nartach takie jak chociażby smary.

 

Sprzęt ochronny

 

Wiązania wprawdzie chronią nasze nogi prze złamanie przy upadku, ale nie stanowią w ścisłym tego słowa znaczeniu sprzętu ochronnego, ponieważ są koniecznym elementem łączącym buty narciarza drony w rolnictwie z nartami. Najważniejszym sprzętem przy jeździe na nartach jest kask. Kaski produkowane do odpowiednich zastosowań. Czym innym jest kas rowerowy, czym innym kas motocyklowy i jeszcze czym innym jest kas narciarski. Jeszcze do niedawna kask drony w rolnictwie narciarski był uważany za pewną przesadę. Ale wzrost ilości narciarz jeżdżących na stokach zwiększył prawdopodobieństwo zderzenia się z innym użytkownikiem stoku zjazdowego. Przy zderzeniu z innym narciarzem to głowa jest najbardziej narażona na urazy. Dlatego używanie kasku narciarskiego drony w rolnictwie należy uznać za nieodzowne. Tak już na samym marginesie odpowiednim kaskiem możemy poprawić nasz wizerunek na stoku, co dla wielu nie jest bez znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *