Makijaż – symbol kobiecości

kobieca twarz

Makijaż podkreśla urodę, niweluje niedoskonałości natury, sprawia, że kobieta czuje się lepiej. Bez wątpienia jest to skuteczny i efektowny sposób, by poprawić samopoczucie i humor.
Niepodważalny jest fakt, że makijaż powinien być dostosowany do sytuacji, stylizacji oraz urody kobiety. W ciągu dnia sprawdza się subtelny makijaż, natomiast wieczorem można pozwolić sobie na odrobinę przysłowiowego szaleństwa.

Podkreślić kobiece piękno

Każda kobieta, bez względu na wiek, chce wyglądać pięknie w każdej sytuacji. Nienaganny makijaż dodaje urody i podkreśla kobiece atuty. Na co dzień wskazany jest subtelny makijaż, ograniczający się często do podkładu, korektora, pudru matującego oraz delikatnych cieni do powiek, tuszu do rzęs i pomadki. Idealnie wykonany makijaż powinien niwelować niedoskonałości natury, podkreślając przy tym jej atuty. Można wręcz stwierdzić, że doskonały makijaż jest niezauważalny, wręcz transparentny.
Na odrobinę szaleństwa i zdecydowanie większą swobodę można pozwolić sobie w bardziej luźnych sytuacjach, m.in. podczas spotkania z przyjaciółmi, wieczornej imprezy, czy też balu karnawałowego. Ważne jest jednak to, aby makijaż współgrał e stylizacją, urodą i osobowością kobiety.

kobieta

Makijaż a nastolatki

Coraz więcej nastoletnich dziewcząt decyduje się na makijaż. Nierzadko jest on bardzo wyrazisty, wręcz krzykliwy. W dużej mierze jest odpowiedź na aktualne trendy w modzie, warto jednak pamiętać, że w przypadku młodych kobiet kosmetyki do makijażu nie należą do rozwiązań pożądanych, przede wszystkim ze względu na zawartość związków chemicznych.
Znaczne ilości tuszu, podkładu, pudru czy pomadki nie są najkorzystniejsze dla delikatnej skóry twarzy, jednakże w istotny sposób wpływają na wygląd nastolatek, dzięki czemu czują się one bardziej atrakcyjnie i kobieco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *