Elegancki strój na chrzciny

kościół

Chrzciny to wyjątkowe święto o charakterze rodzinnym, szczególnie ważne dla małego człowieka, który przyjmuje sakrament. Jak każda uroczystość, chrzciny wymagają odpowiedniej oprawy, także pod względem stroju. Niepodważalny jest fakt, że goście powinni wyglądać elegancko i wyjątkowe, fakt ten w szczególny sposób dotyczy rodziców i chrzestnych.

Gustownie i elegancko

kobieta w kosciele

Główna część uroczystości odbywa się w kościele – jest to miejsce sakralne, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na strój. Zasadniczo należy unikać sukienek na ramiączkach, szortów czy zbyt dużych dekoltów. Kościół to świątynia, a nie rewia mody.
Fakt ten nie oznacza jednak, że na chrzciny należy zakładać strój przypominający ubiór zakonny. Bez obawy można pozwolić sobie na elegancką sukienkę w kolorze pudrowego różu czy ecru, dopuszczalne są delikatne wzory i subtelna biżuteria. Słowem, można wyglądać elegancko i gustownie jednocześnie.
W okresie wiosenno-letnim najlepiej zakładać sukienki wykonane z delikatnych tkanin, o klasycznym kroju. Ważne jest jednak to, aby wybrany fason współgrał z figurą kobiety, podkreślając jej indywidualne piękno i urok.
W chłodniejsze dni sprawdzi się elegancki kostium w dowolnym kolorze, warto jednak zadbać o to, aby był to odcień radosny, wesoły, choć stonowany.
Zdecydowanie należy unikać klasycznej bieli i czerni oraz odcieni bardzo jaskrawych i wyrazistych wzorów. Klasyczna mała czarna z pewnością wygląda elegancko i sprawdzi się w różnych okolicznościach, także o uroczystym charakterze, jednakże w przypadku chrzcin jest niewskazana, gdyż może kojarzyć się z pogrzebem.
Biel zasadniczo rezerwowana jest dla bohatera dnia, czyli dziecka. Kobiety preferujące jasne odcienie mają do wyboru szeroki wachlarz alternatywnych propozycji, równie eleganckich i wyjątkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *