Jak urządzić mieszkanie według zasad feng shui?

Zdaniem Chińczyków energia feng shui obecna jest w całym wszechświecie. Krążąca harmonijnie dobra energia Chia zapewnia mieszkańcom pomyślność. Jak urządzić mieszkanie, aby nie zabrakło w nim tej dobrej energii?

Jak powiesić lustro?

Urządzając mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui, musimy pamiętać, że w przedpokoju lub korytarzu nie możemy powiesić lustra na wprost wejścia. Dobra energia będzie bowiem odbijana przez taflę lustra i wypychana z wnętrza, kiedy będziemy do niego wchodzić. Lustro powieszone zgodnie z zasadami feng shui powinno odbijać fragment najładniej przez nas urządzonego mieszkania. Dzięki temu pozytywna energia Chia zostanie pomnożona. Jeśli chcemy zawiesić lustro w sypialni, to nigdy nie wieszamy go na wprost swojego łóżka.

lustro

Jak przyciągnąć powodzenie?

Widok z okna może nas rozpraszać i drażnić. Aby przefiltrować złą energię wystarczy na parapecie ustawić kilka roślin, które mają okrągłe liście. Ustawmy więc doniczki z marantą, gruboszem drzewiastym lub storczykiem. Jeżeli chcemy oczyścić powietrze, to dodatkowo ustawiamy doniczkę z krotonem lub skrzydłokwiatem.

Jak zapewnić sobie pomyślność?

W feng shui wyróżnić można pięć żywiołów. Każdemu z nich przypisane są konkretne materiały, barwy i kształty. Kolorem wody jest czerń i granat. Żywioł ten wprowadzają do wnętrza zwiewne tkaniny i szkło. Brązy i żółcie są kolorami ziemi. Temu żywiołowi zostały przypisane kwadratowe i prostokątne kształty oraz takie materiały, jak kryształy. Równowaga wody, ziemi, ognia, drewna i metalu zapewnia mieszkańcom pomyślność. Pozytywna energia będzie krążyć w naszym mieszkaniu, jeśli usuniemy z niego nieużywane przedmioty. Zobacz meble do kawalerki i małych mieszkań na http://transforms.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *