Jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka możemy urządzić inspirując się światem przyrody. Może nam się kojarzyć z zieloną łąką, ogrodem pachnącym lawendą, z szumem morskich fal.

Aby poczuć się prawie, jak w Prowansji wybierz do swojej łazienki meble stylizowane na retro. W takiej łazience sprawdzi się stary (lub stylizowany na stary) stoli, w który została wpuszczona umywalka. Nad umywalką zawieś lustro w prostych drewnianych ramach. Klimat Prowansji wprowadzą dodatki: dozownik mydła ozdobiony motywem lawendy, zawieszone torebeczki z suszoną lawendą, ustawiona na ozdobnym stołku rosnąca w wiklinowym koszu lawenda. Jeśli w łazience nie ma okna, kup sztuczną roślinę.

Łazienka, jak zielona łąka

Kolor świeżej trawy plus odrobina żółtego koloru to połączenie, które świetnie sprawdza się w łazienkach. Takie połączenie kolorów doda nam energii. Pomalowane na intensywnie zielony kolor ściany dobrze będą wyglądać, jeśli połączymy je z białymi płytkami. Detale, które wybierzemy do zielonej łazienki mogą być nowoczesne lub w stylu eko. Wybierając te pierwsze postawmy przede wszystkim na szkło.

Łazienka w kolorze błękitu

Idealne barwy do małej łazienki to lazur i turkus. Kolory te idealnie pasują do białej ceramiki. Interesującym rozwiązaniem jest wyłożenie tylko jednej ze ścian (na przykład tej, na której jest umywalka) błękitną mozaiką. Meble, które wstawimy do błękitnej łazienki powinny mieć proste kształty. Najlepsze dodatki to muszle, niebieskie pojemniki na akcesoria.

O czym trzeba pamiętać?

Urządzając małą łazienkę musimy pamiętać, że nie może się w niej znaleźć zbyt dużo mebli i dodatków. Małą przestrzeń jest bowiem bardzo łatwo zagracić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *