Jak tanio odmienić mieszkanie na wiosnę?

Wiosną mamy ochotę na wprowadzenie zmian w swoich domach. Wiosenne dekoracje, które odmienią każde wnętrze wcale nie muszą być drogie. Koszt tych, które proponujemy nie przekracza 200 złotych.

Stare krzesła, jak nowe

Znudziły Ci się stare krzesła, ale nie chcesz wymieniać ich na nowe? Bardzo szybko i tanio możesz je odmienić przy pomocy akrylowej farby do drewna. Wybierz miętowy odcień farby – jest łatwiej połączyć go z innymi kolorami, niż klasyczną zieleń. Drewniane krzesła wystarczy oszlifować papierem ściernym i pomalować.

Nowy wieszak na ubrania

Bardzo modne kwiatowe motywy mogą zagościć także w przedpokoju. Nowy wieszak na ubrania ozdobiony kwiatowymi motywami możesz zrobić sama. Potrzebujesz do tego laminowanej płyty, rolki tapety w kwiaty i kilku haczyków. Płytę laminowaną kupisz bez problemu w marketach budowlanych. O jej przycięcie na potrzebny wymiar nie musisz się martwić – zrobią to pracownicy sklepu. Twoim zadaniem jest jedynie oklejenie jej tapetą w kwiatowe motywy. Po wyschnięciu tapetu na różnej wysokości przykręć haczyki. Nowy wieszak jest gotowy, musisz go tylko oprzeć o ścianę.

Ombre nie tylko na włosach

Nowe zasłony z efektem ombre to kolejny sposób na szybką odmianę mieszkania. Możesz sama kupić gotowe cieniowane zasłony, możesz też zrobić je sama. W tym drugim przypadku potrzebujesz gotowych, jasnych, lnianych lub bawełnianych zasłon i farby do tkanin w wybranym kolorze. Aby kolor łagodnie przechodził w kolor, materiał z farby wyjmuj stopniowo. Dzięki temu część dolna pozostanie w farbie najdłużej i będzie miała najbardziej ciemny odcień. Jeśli umiesz szyć, zasłony możesz uszyć sama – będą jeszcze tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *