Kilka słów na temat oświetlania wnętrz

Dobrze dobrane światło może podkreślić urodę wnętrza. Wpłynie także na nasz nastrój. Urządzając swój dom lub mieszkanie musimy oświetleniu poświęcić sporo uwagi.

Jak oświetlić pokój dzienny?

Pokój dzienny pełni wiele funkcji. To w nim przyjmujemy gości, oglądamy telewizję, wypoczywamy. Bardzo często pełni on także funkcję jadalni, czy miejsca do pracy. Dlatego w pokoju dziennym niezbędnych jest kilka źródeł światła. Aby równomiernie oświetlić cały pokój, montujemy w nich oświetlenie sufitowe. Dodatkowo niezbędne jest w nim oświetlenie punktowe: lampy stołowe lub podłogowe. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie oświetlenia o wybitnie dekoracyjnym charakterze, którym możemy podkreślić urodę dekoracyjnych drobiazgów.
Dzięki kilku źródłom światła zbudujemy odpowiedni nastrój w pokoju dziennym.

oświetlenie

Oświetlenie do sypialni

Światło w sypialni nie może być zbyt silne. Powinno być dyskretne, delikatne i rozproszone. Powinniśmy dobrać je tak, aby zbudować intymny nastrój. Stąd też w sypialni najlepiej sprawdzają się punktowe lampki i kinkiety. Wybierając je zwróćmy uwagę, jak kierują światło. Najlepiej w sypialni sprawdzą się te modele lamp i kinkietów, które kierują strumień światła na ścianę lub do góry. Wiele osób lubi oddawać się w łóżku lekturze. Jeśli Ty także do nich należysz, to pamiętaj, że potrzebujesz dodatkowego źródła światła. Lampkę, która ułatwi nam lekturę w łóżku najlepiej jest umieścić na nocnym stoliku ustawionym przy łóżku. Ale idealne światło do czytania zapewnią nam również zainstalowane po obu stronach łóżka kinkiety. W sypialni niezbędne jest także oświetlenie sufitowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *