Jak udekorować okna?

Na ostateczny wygląd naszych wnętrz bardzo duży wpływ ma dekoracja okien. W zależności od tego, jakie firanki wybierzemy nasz pokój sprawi wrażenie luksusowego lub bardzo jasnego.

Jak wybierać firanki?

Okno jest źródłem naturalnego światła w naszych wnętrzach. Zanim więc kupisz nowe firanki weź pod uwagę, na jaką stronę okna wychodzą. We pokojach wychodzących na północ najlepiej sprawdzą się jasne, lekko błyszczące i bardzo cienkie firanki. W tych, które wychodzą na południe możemy zawiesić grube, matowe lub półprzezroczyste firanki. Sprawdzą się również firany haftowane. Firanki powinny być dopasowane do kolorystyki i stylu wnętrza. Zanim je kupisz musisz podjąć decyzję, jak suto mają być zmarszczone oraz, jaka ma być ich długość. Od tego bowiem zależy, ile metrów firanki będziesz potrzebować. Najczęściej firany są dwa razy szersze niż szerokość karnisza.

zasłony

Jakie firany wybrać?

Jeszcze do niedawna w naszych oknach wieszałyśmy tylko firany jednokolorowe. Teraz modne jest zawieszanie firan, które mają odmienne faktury i kolory. Bardzo modnym trendem jest łączenie haftowanych, kolorowych tkanin z białym woalem. Efektowną dekoracją okna są także rzymskie rolety. Dzisiaj są to story szyte z półprzezroczystej organzy w trzech różnych kolorach. Rzymskie rolety są bardzo praktyczne, pełnią jednocześnie dwie funkcje: zasłony i firanki.

Jak upiąć firanę?

Fantazyjne upięcie firan ułatwiają przewiązki. W ich roli sprawdzają się doczepione do karnisza szerokie wstążki (w tym samym lub kontrastowym kolorze), nanizane na delikatny drucik koraliki, ozdobne sznury i gotowe akcesoria do upinania takie, jak na przykład magnesy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *