Odpowiedni makijaż na trening

makijaż na trening

Przed rozpoczęciem treningu konieczne jest zatroszczenie się o odpowiednią higienę i pielęgnację. Zaniedbanie tego kroku może skutkować przykrymi konsekwencjami takimi jak powstawanie wyprysków i innych niedoskonałości skóry. Sprawdź, jak możesz sprawić, aby uniknąć częstych błędów.

Najważniejsza zasada dotyczącą makijażu i treningu brzmi: skóra musi oddychać. Wysiłek podczas treningu powoduje, że skóra rozgrzewa się. Aby umożliwić jej oddychanie, otwierają się pory. W ten sposób otwiera się droga, którą mogą wnikać liczne zanieczyszczenia, takie jak kurz, czy nawet pot. Przed treningiem powinno się całkowicie zmyć makijaż oraz umyć twarz żelem oczyszczającym, a następnie nałożyć lekki krem. Taki krem powinien być pozbawiony breloki reklamowe ciężkich, zatykających kosmetyków, takich jak parafina. Podczas treningu na wolnym powietrzu dobrze jest też zadbać o odpowiedni filtr przeciwsłoneczny.

Twarz należy oczyścić także po treningu – w tym celu należy używać delikatnych środków, aby nie podrażniać zmęczonej skóry. Koniecznie trzeba poczekać, zanim nałoży się puder lub podkład, gdyż skóra musi najpierw wrócić do swojego normalnego stanu, tzn. musi się schłodzić i pozamykać pory. Dopiero po upływie kilkunastu minut można makijaż, choć najlepiej byłoby go unikać lub chociaż ograniczyć ilość kosmetyków.

Jeszcze przed treningiem warto wziąć szybki prysznic – pozwoli to na uniknięcie nadmiernego pocenia się. Pomocna będzie także depilacja, gdyż włoski nie będą magazynować zanieczyszczeń. Pamiętaj także o dezodorancie – wybieraj takie o niedrażniącym zapachu. Nie nakładaj balsamu, on utrudni skórze oddychanie i pocenie się. Zrobisz to po prysznicu po zakończeniu treningu. Wtedy jego działanie będzie zbawienne – nie pozwoli skórze na przesuszenie się.

Nie zapomnij także o włosach. Przed treningiem należy je spleść lub związać, aby nie wpadały do oczu. Nie należy jednak związywać ich zbyt mocno, gdyż w połączeniu z wysiłkiem może to doprowadzić do osłabienia cebulek włosów. Po zakończeniu ćwiczeń najlepiej jest je umyć przy użyciu delikatnego szamponu. Można także użyć suchego szamponu w sprayu, który odświeży ich wygląd.

Pielęgnacja przed treningiem oraz po nim jest kluczowa dla utrzymania dobrej kondycji skóry. Nie należy jej zaniedbywać, gdyż konsekwencje mogą być nieprzyjemne. Wystarczy kilka lekkich kosmetyków, aby im zapobiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *