Jak pozbyć się worków pod oczami?

Związane zwykle z nieprzespanymi nocami, stresem i zmęczeniem, mogą pojawiać się z wielu różnych powodów. Czym są i jak z nimi walczyć?

„Worki pod oczami”, czyli opuchlizna, jaka pojawia się na dolnych powiekach, związana jest z trudnościami w krążeniu limfy. Najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem, kiedy to mięśnie całego ciała stają się coraz słabsze. Mięśnie twarzy nie są wyjątkiem. Kiedy słabną, słabną także tkanki wokół nich, dlatego też limfa krąży mniej sprawnie. Bardzo częstym powodem jest też niewłaściwy tryb życia: zaniedbywanie snu, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, stres. Zdarza się także, że skłonności do opuchlizny są dziedziczne.

Sposobów na zmniejszenie opuchlizny jest kilka. Należy zadbać o regularne wietrzenie pomieszczeń, w których się przebywa, oraz o picie odpowiednich ilości wody. Po przebudzeniu warto też przemyć twarz chłodną wodą. Do najbardziej popularnych metod radzenia sobie z workami pod oczami jest schładzanie powiek – zwykle używa się w tym celu kompresów lub schłodzonych w lodówce łyżeczek. Pomocne są także torebki herbaty oraz… okłady z plastrów ziemniaka.

Opuchliznę można także zminimalizować przy pomocy odpowiedniego makijażu. Nie wpływa on oczywiście na jej rzeczywiste zmniejszenie, ale pomaga osiągnąć dobry efekt wizualny. Miejsca dotknięte opuchlizną omijamy podczas nakładania podkładu, po czym nanosimy na nie rozświetlacz lub też korektor o ton jaśniejszy  od odcienia cery. Dopiero wtedy ostrożnie pudrujemy.

Jeśli domowe sposoby i odpowiedni makijaż to nadal za mało, można rozważyć poddanie się zabiegowi, który pomoże nam pozbyć się tego problemu. Niemal każdy salon kosmetyczny oferuje wykonanie drenażu limfatycznego. Jest to rodzaj masażu, który usprawnia przepływ płynów limfatycznych. Istnieją także zastrzyki z peptydami biomimetycznymi. Popularność zdobywa także karboksyterapia, czyli wstrzykiwanie niewielką igłą pewnych określonych ilości dwutlenku węgla, co skutkuje poprawą mikrokrążenia oraz rozbija złogi. Karboksyterapia stosowana jest także przy leczeniu cellulitu i innych niedoskonałości skóry i ma coraz więcej zwolenników.

Worki pod oczami z pewnością nie stanowią ozdoby. Pozbycie się ich jednak nie musi być trudne. Wystarczy zadbać o zdrowy styl życia i nauczyć się stosować kilka prostych sztuczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *